مقوا پشت طوسی
مقوا پشت طوسی
آوریل 14, 2022
مقوا پشت طوسی
مقوا پشت طوسی
آوریل 14, 2022
مقوا ایندربرد

مقوا ایندربرد (Ivory Board)

مقوا ایندل برد ، ایندربرد، FBB یا مقوای بهداشتی مقوایی چند لایه است که از لایه های متعددی از خمیر شیمیایی و خمیر مکانیکی تشکیل شده است. ساختمان مقوا ایندربرد از خمیر مکانیکی بین دو لایه خمیر شیمیایی تشکیل شده است. لایه بالایی از خمیر شیمیایی سفید شده با پوشش رنگدانه (اختیاری) تشکیل شده است. این خمیر یک ماده با چگالی کم و سفتی زیاد است و عمدتا در قسمت داخلی کمی زرد رنگ است.

در لایه میانی از نوعی خمیر مکانیکی سبک استفاده می کنند که به همین دلیل بسیار سبک و با وزن پایین تولید می شوند و بالاترین کیفیت را در بین مقواهای بهداشتی دارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت جهت استفاده در تمامی بسته بندی های بهداشتی می باشد. به علت سفیدی چشم نواز (رنگ بین سفید و کرم) و استفاده از مواد اولیه دست اول در تولید دو رو و مغز این نوع مقوا، قیمت تمام شده این مقوا نسبت به انواع پشت سفید و پشت طوسی معمولا بالاتر است، در نتیجه جهت تولید سفارشات با کیفیت بالاتر رایج است.

مقوا ایندربرد

ساختار خاص مقوای ایندربرد به دلیل بافت داخلی سفید رنگ و سطوح سفید رنگ در دو سمت مقوا دارای شرایط ایده آل جهت تولید جعبه های مصرفی در زمینه های مواد غذایی خاص ، محصولا آرایشی – بهداشتی ، محصولات دارویی و اقلامی از این قبیل که دارای حساسیت بالا از لحاظ بهداشت بسته بندی است فراهم می سازد.

از خصوصیات این نوع مقوا می توان به کیفیت بالای تولید، براق بودن، سختی مقوا و استحکام بسیار بالاتر نسبت به انواع دیگر مقواهای موجود در بازار اشاره کرد. این محصول کاملا قابل بازیافت و دوستدار محیط زیست می باشد. گراماژ موجود این مقوا 200، 250، 275، 300، 350، 400 و 450 گرم است.

یکی از مهمترین ویژگی های این مقوا نسبت به مقواهای دیگر علاوه بر بهداشتی بودن، داشتن چگالی بالا و همچنین قابلیت بالای خم شدگی بدون شکستن یا ترک خوردگی است که با توجه به داشتن این ویژگی ها، جعبه هایی که با این نوع مقوا ساخته می شوند دارای استحکام بسیار بالایی نسبت به جعبه های دیگر می باشند.

آرمان ابتکار کیمیا
آرمان ابتکار کیمیا
گروه سرمایه گذاری آرمان ابتکار کیمیا تامین انواع کاغذ و مقوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.